نتیجه تست شما : 0
افسردگی شما خفیف است

ممنون از وقتی که برای تکمیل سوالات گذاشتید. پاسخ های شما نشان می دهد که ممکن است علائم افسردگی خفیف را تجربه کنید. در حالی که علائم شما به احتمال زیاد تأثیر عمده ای بر زندگی شما ندارند، اما نظارت بر آنها مهم است و صحبت با یک فرد متخصص و قابل اعتماد می تواند به شما کمک کند. از آنجا که این تست نمی تواند جایگزین تشخیص تخصصی باشد، باید برای ارزیابی به روانپزشک مراجعه کنید. همچنین توصیه می شود به بخش ویدئوها در این سایت مراجعه کنید.

نسبت به مراجعه به روانشناس یا روانپزشک احساس بدی نداشته باشید. شما اولین گام برای درمان خود را برداشته‌اید. برای راحتی می‌توانید از دوست یا کسی که با او راحت هستید بخواهید که شما را در جلسات اول مراجعه همراهی کند. سلامت روان می‌تواند تأثیر چشم‌گیری در بهبود کیفیت زندگی فردی و شغلی شما داشته باشد. مراجعه به روانپزشک فوائد زیر را خواهد داشت:

    • روانپزشک یک پزشک متخصص است که برای کمک به شما آموزش دیده است. صحبت کردن در فضایی امن باعث می شود نگران قضاوت شدن و تغییر رفتار طرف مقابل نباشید. چنین حالتی حتی با دوستان صمیمی و اعضای خانواده مقدور نخواهد بود.

    • اطرافیان شما به دلیل منافع مشترکی که با شما دارند ممکن است نتوانند بی طرفانه شما را راهنمایی کنند ولی یک روانپزشک بدون سوگیری شما را راهنمایی خواهد کرد

    • روانپزشک به ساختار و عملکرد پیچیده مغز آگاه است و در صورت نیاز شما به درمان دارویی بهترین انتخاب را برای شما خواهد داشت

    • روانپزشک به شما کمک خواهد کرد که بهترین ورژن خودتان باشید. اعتماد به نفستان بیشتر شود، در کار و روابط موفق تر عمل کنید و زندگی شاد را تجربه کنید.